^Powrót na górę

 • 1 Sanatorium Oaza
  Sanatorium Uzdrowiskowe Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej "OAZA" sp. z o.o.
 • 2 Gabinet odnowy Marilyn Monroe
  Masaż podwodny, hydromasaż powietrzny z chromatoterapią i muzykoterapią.
 • 3 Grota solna
  1 seans w grocie solnej dostarcza organizmowi tyle pierwiastków i mikroelementów, ile 2-dniowy pobyt nad morzem.
 • 4 Tężnie nocą
  Inowrocławskie tężnie nocą. Piękne o każdej porze roku.
 • 5 Złota Sala
  Miejsce spotkań nie tylko bliskich krewnych, przyjaciół, ale również znajomych ze szkolnej ławy.


Położenie

Sanatorium Oaza położone jest w Inowrocławiu - 70 tys. historycznej stolicy Kujaw Zachodnich ze 140-letnią tradycją lecznictwa uzdrowiskowego. Pokłady soli odkryte w połowie XIX wieku stanowiły unikalną bazę do rozwoju usług uzdrowiskowych.

Łagodny klimat nie obciąża organizmu, działa nisko drażniąco, szczególnie na wszystkich ze schorzeniami układu krążenia, ruchu, dróg oddechowych oraz chorób reumatycznych.

Ośrodek położony jest zaraz przy 90 hektarowym Parku Solankowym, który w 2009 roku został uznany za jeden z siedmiu cudów województwa Kujawsko - Pomorskiego. W Parku Zdrojowym mieszczą się: Muszla Koncertowa, Ogrody Papieskie, Pijalnia wód mineralnych wraz z Palmiarnią i chatą kujawską oraz, co najważniejsze, bezpłatne tężnie, które służą jako naturalny inhalator. Tężnie mierzą 9 m wysokości i 322 m długości i są uznane przez National Geographic za jeden z 7 cudów Polski. Przez całą ich długość prowadzi taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę Zdroju.

Na przeciwko naszego Ośrodka - po drugiej stronie ulicy - znajduje się nowo wybudowana i oddana w maju 2013 roku Terma Inowrocławska. Zaraz obok Termy, fani piłki nożnej oraz lekkoatletyki mogą wybrać się na wyremontowany Stadion Miejski oraz do Teatru Letniego, w którym odbywają się latem liczne imprezy kulturalne.

 

Krótka historia

Historia Sanatorium rozpoczyna się uroczystym otwarciem 25.04.1980 roku. Pierwotna nazwa to Metalowiec 70. Inwestorem był Zarząd Główny Związku Zawodowego Metalowców.

5 maja 1980 roku pokoje wypełniły się pierwszymi kuracjuszami. Placówka ukierunkowana była na leczenie schorzeń reumatycznych i pourazowych narządu ruchu, chorób układu krążenia, trawienia oraz górnych dróg oddechowych. Ten nowoczesny obiekt już wtedy posiadał własny węzeł zabiegowy, bar kawowy, bibliotekę, oraz salę gier.

W 1998 roku na czele załogi stanęła Pani Urszula Iwicka. Jej wiedza i wieloletnie doświadczenie zaowocowały szybszym rozwojem i unowocześnieniem placówki. To właśnie pod Jej kierunkiem w 2009 roku nazwa Sanatorium została zmieniona na „OAZA”. Wpływ na ten fakt mieli również kuracjusze, którzy twierdzili, że nazwa budynku powinna być cieplejsza, by mogła oddawać cały urok tego miejsca.

Dzięki kreatywności kierownictwa i załogi Sanatorium cały czas się rozwija, oferując najnowocześniejsze zabiegi i usługi w przystępnych cenach.

Na przestrzeni lat, miejsce to zyskało wysoka renomę i uznanie, zarówno kuracjuszy, jak i gości z zagranicy. W maju 2012 roku Sanatorium przekształciło się w spółkę kapitałową.

 

Certyfikaty

* OŚRODEK PRZYJAZNY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM *
* TYTUŁ HIT 2004 ZA WYSOKĄ JAKOŚĆ USŁUG SANATORYJNYCH *
* CERTYFIKAT PRZEDSIĘBIORSTWO "FAIR PLAY" *
* LODOŁAMACZE ZŁOTY MEDAL W KATEGORII OTWARTY RYNEK *

Copyright © 2013 Oaza sanatorium